Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

Żydowscy muzycy. Z Radomia w świat - premiera filmu i koncert

 

Muzyka na światowym poziomie i zapomniana historia radomianina, który zawojował świat swoją grą na skrzypcach. Dwa wyjątkowe wydarzenia już 13 i 14 listopada na profilach Resursy na Facebook'u i YouTube'ie oraz w TV Dami!

 

Pierwsze wydarzenie, na które Państwa zapraszamy to premiera filmu dokumentalnego „Michel Schwalbe. Koncertmistrz z Radomia”. Drugie z nich, to koncert znakomitego zespołu Polish String Quartet Berlin, na czele z pierwszym skrzypkiem Opery Berlińskiej - profesorem Tomaszem Tomaszewskim. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE     

 

"Michel Schwalbe. Koncertmistrz z Radomia" - premiera filmu

W piątek, 13 listopada o godz. 19 w Internecie i na kanale Telewizji Dami swoją premierę będzie miał film "Michel Schwalbe. Koncertmistrz z Radomia". Zapraszamy do oglądania. Produkcję będzie można wyświetlić w wyznaczonym terminie pod poniższym linkiem:

 

Resursa Obywatelska zamknięta z powodu nowych obostrzeń

 

W związku z wejściem w życie kolejnych rozporządzeń dotyczących epidemii COVID-19, informujemy że Resursa Obywatelska pozostanie zamknięta dla odwiedzających do końca trwania obostrzeń. Dziękujemy wszystkim naszym Gościom i Sympatykom, że byliście z nami dotychczas i mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się ponownie spotkać. Tymczasem gorąco zapraszamy do odwiedzania nas na naszych kanałach YouTube (TUTAJ) i Facebook (TUTAJ), na których już teraz możecie znaleźć wiele ciekawych archiwalnych materiałów. Warto wrócić chociażby do koncertów i innych wydarzeń z wrześniowej Uliczki Tradycji. Zachęcamy także, by być z nami na bieżąco - wkrótce zaprezentujemy kolejne materiały.

Retrospotkanie 28 - odwołane!

 

Z przykrością informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, najbliższe, planowane na 10 listopada Retrospotkanie, zostaje odwołane. 

Odwołana premiera spektaklu "Duszy szeptane tajemnice"

Z przykrością zawiadamiamy, że zaplanowana na 6 listopada premiera najnowszego spektaklu Teatru Poszukiwań - "Duszy szeptane tajemnice" w reżyserii Katarzyny Sasal, nie odbędzie się z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej.

KLUB DOBREGO FILMU ZAPRASZA...

28 października w Resursie Obywatelskiej odbędzie się projekcja filmu pt. "Matthias i Maxime" w reż. Xaviera Dolana. Seanse w ramach Klubu Dobrego Filmu odbędą się o godz. 12.00 i 18.00 na Sali Widowiskowej Resursy Obywatelskiej.

Zajęcia w Resursie zawieszone do odwołania

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną informujemy, że zajęcia muzyczne, wokalne i teatralne oraz aerobik w Resursie Obywatelskiej zostają zawieszone do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Koncert „Żydowscy muzycy. Z Radomia w świat” - ODWOŁANY

 

Z przykrością zawiadamiamy, że koncert „Żydowscy muzycy. Z Radomia w świat”, który miał odbyć się 17 października o 19.00 ZOSTAJE ODWOŁANY. Muzycy zespołu Polish String Quartet Berlin anulowali swój przyjazd do Polski ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną oraz możliwą kwarantannę po ich powrocie do Niemiec. Przepraszamy w imieniu wszystkich organizatorów, czyli Fundacji Musica Mundana oraz „Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”. Postaramy się, żeby koncert odbył się przynajmniej w formie transmisji internetowej. Będziemy o tym informować po dalszych ustaleniach z zespołem Polish String Quartet Berlin.

Historia Cię Szuka - projekt zawieszony

 

Uwaga! W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Resursa Obywatelska tymczasowo zawiesza projekt kierowany do młodzieży i nauczycieli radomskich szkół "Historia Cię Szuka". Na ten moment projekt zostaje zawieszony do listopada. O kolejnych ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl