Aktualności

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<

„Basiści z Big Bandem MUNDANA”

28 października w OKiSz „Resursa Obywatelska” wystąpiła formacja Big Band MUNDANA. W koncercie „Basiści z Big Bandem MUNDANA” wystąpili: Andrzej Wartyni, Michał Król i Michał Wróbel.

Michel Schwalbé. Z Radomia w świat - obchody stulecia urodzin

27 października w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska odbyło się wyjątkowe wydarzenie "Michel Schwalbé. Z Radomia w świat - obchody stulecia urodzin". Tego wieczora na scenie Resursy wystąpiła grupa Berlin Piano Trio. ZOBACZ FOTORELACJĘ

 

Rusza piąty sezon Programu Edukacyjnego „HISTORIA CIĘ SZUKA”

W roku szkolnym 2019/2020 już po raz piąty „Resursa Obywatelska” zaprasza dzieci, młodzież i nauczycieli radomskich szkół do skorzystania z projektu edukacyjnego „Historia Cię szuka”. Polega on na odwiedzinach pracownika „Resursy” w szkole, wyświetleniu filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez Ośrodek oraz prelekcji na dany temat i dyskusji z uczniami. SZCZEGÓŁY

Retrospotkanie 19 - Inauguracja w stylu Oktoberfest!

Rozpoczęliśmy trzeci sezon Retrospotkań, czyli comiesięcznej imprezy „Resursy” i portalu „Radom. Retrospekcja”, skupiającej miłośników Radomia, pragnących porozmawiać ze sobą, podzielić się wspomnieniami, czy pokazać stare zdjęcia miasta. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 października o godz. 18 w Browarze Radom (dawniej J. Saski, wejście od ul. Tytoniowej). WIĘCEJ INFORMACJI

 

Sukces Teatru Resursa

Kolejny sukces naszego teatru na „VI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA”  w Bielsku Podlaskim to wyróżnienie za rolę Adwokata dla Hanny Zembrzyckiej w spektaklu „Przekładaniec”. GRATULUJEMY!

 

Październikowe spektakle w Resursie Obywatelskiej

18 oraz 22 października uczniowie radomskich szkół średnich zobaczą dwa spektakle przygotowane przez młodych aktorów Teatru Poszukiwań, na co dzień kształcących swoje umiejętności w Resursie Obywatelskiej. 18 października (piątek) o godz. 12.00 na Scenie Widowiskowej naszego Ośrodka spektakl "Tak bym chciała…"; 22 października (wtorek) o godz. 12.00 - "Słony smak nieba i inne historie z życia wzięte". Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na spektakl 18 października. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy do zapisywania grup zorganizowanych na przedstawienie 22 października. OPISY SPEKTAKLI

Nie żyje Tamara Kołakowska, żona prof. Leszka Kołakowskiego

Nie żyje Tamara Kołakowska, żona prof. Leszka Kołakowskiego, Honorowego Obywatela Radomia. Pani Tamara zmarła w Anglii, w Oxfordzie, gdzie przez lata mieszkała wraz z Profesorem. Miała 91 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Warszawie, prawdopodobnie w drugiej połowie października. Tam, na warszawskich Powązkach, spoczywa prof. Kołakowski.

Pani Tamara wraz z Profesorem, gdy tylko pozwalało na to zdrowie, chętnie odwiedzała Radom, miejsce urodzin Kołakowskiego. W 2007 r. Państwo Kołakowscy przyjechali do Radomia na zaproszenie Prezydenta, by tu świętować 80. urodziny Filozofa. Witały ich wtedy tłumy radomian. Wtedy też narodziła się idea stworzenia w Radomiu Festiwalu Filozofii im. Prof. L. Kołakowskiego. Niestety, Profesor wkrótce zmarł, w 2009 r., ale pani Tamara nadal interesowała się festiwalem, oczekiwała dokładnych relacji z jego przebiegu, dopytywała, co słychać w Radomiu. Wraz z córką Agnieszką podjęła decyzję o ufundowaniu nagrody dla uczniów szkół średnich. Nagroda im. Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia jest wręczana od lat podczas Festiwalu Filozofii dla zwycięzców Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Dodatkowo wyróżniani są laureaci Olimpiady z Radomia.

Do Radomia, do Muzeum im. J. Malczewskiego, rodzina Profesora przekazała także wiele pamiątek. Dzięki temu w 2012 r. został tam otwarty Gabinet prof. L. Kołakowskiego. Pani Tamara brała udział w otwarciu ekspozycji. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił już pani Tamarze na wizytę w Radomiu kilka lat później, gdy na deptaku stanęła ławeczka Prof. Kołakowskiego. Oglądała zdjęcia i filmy z uroczystości, z kolejnych festiwalu, fotografie pasażu im. Profesora. - To prawie tak, jakbym była tam z wami. Dziękuje za pamięć. Ja też już czuję się, jakbym w części była z Radomia  - pisała do „Resursy Obywatelskiej”, organizatora festiwalu, po jego ostatniej edycji.

Pani Tamaro, to my dziękujemy za pamięć, za dobre myśli o Radomiu. Agnieszko, Piotrze, wyrazy współczucia. Jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach.

Promocja książki "Między zawierzeniem a dezintegracją. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy 21 VIII 1977 r."

12 września w Sali Kameralnej "Resursy" odbyła się promocja książki dr. Krzysztofa Busse „Między zawierzeniem a dezintegracją. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy 21 VIII 1977 r.” i spotkanie z Autorem. CZYTAJ WIĘCEJ

Big Band Mundana & Patrycja Kawęcka

Podczas Uliczki Tradycji 2019 odbył się koncert "Sing, sing, sing..." z udziałem grupy Big Band "Mundana" & Patrycji Kawęckiej. Usłyszelismy największe przeboje amerykańskiej muzyki rozrywkowej.

 

CMS by Quick.Cms| Projekt: StudioStrona.pl