lubisz to ? :)

A A A

z historią na ty

 • "Radom w czasach Jagiellonów" - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

  Już po raz drugi zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym "Radom w czasach Jagiellonów". Organizatorami są: Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak oraz Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".

 • III Konkurs Wiedzy Historycznej o Radomiu

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” zaprasza do udziału w III Konkursie Wiedzy Historycznej o Radomiu „Nasza historia”.
  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów radomskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i ma na celu popularyzację historii Radomia, wiedzy o zasłużonych obywatelach miasta, zabytkach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

 • O radomskim rzemiośle…

  Początek końca – tak można określić czasy 20-lecia międzywojennego dla rzemiosła. Coraz więcej towarów produkowano masowo, coraz ostrzejsza stawała się walka o klienta. Radomscy rzemieślnicy w tej walce nie tylko strajkowali, ale nawet sięgali po broń.

   

 • historia z Radomiem związana

  Znajdziesz tutaj informacje, dane i fakty związane z ważnymi wydarzeniami historycznymi, których cząstka miała miejsce również, a czasem przede wszystkim, w Radomiu.