lubisz to ? :)

A A A

wrzesień 2019

 

 

KLUB DOBREGO FILMU w RESURSIE

wrzesień 2019

 

 

 

4 IX, godz. 12.00, 18.00 „Opowieść o trzech siostrach”, reż. Emin Alper, Grecja, Holandia, Niemcy, Turcja 2018 (108 min.)

 

Niewielka wioska w środkowej Anatolii (Turcja). Zgodnie z lokalną tradycją („besleme”) każda z tytułowych bohaterek w nadziei na lepsze życie zostaje „zaadoptowana” przez zamożniejsze rodziny, stając się dla nich kimś w rodzaju służących.

 

Historia spod ręki świetnego tureckiego filmowca, łącząca w sobie elementy baśniowe i realistyczne. Skojarzenie z dramatem Czechowa – jak najbardziej trafne.

 

 

11 IX, godz. 12.00, 18.00 "Tajemnica ojca Pio", reż. José Maria Zavala, Hiszpania 2018 (80 min.)

 

Bardzo udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz niezwykle trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.

 

W filmie wykorzystano niepublikowane dotąd materiały – zeznania i wypowiedzi świadków życia świętego oraz jego najbliższych współpracowników.

 

 

18 IX, godz. 12.00, 18.00 „Yuli”, reż. Ician Bollain, Hiszpania, Niemcy, Kuba, Wlk. Brytania 2018 (115 min.)

 

Tytułowy bohater – krnąbrny i uciekający od wszelkiej dyscypliny – dzięki uporowi i wytrwałości ojca staje się jednym z najlepszych baletmistrzów świata.

 

Nominowana do pięciu „hiszpańskich Oscarów” świetna ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.

 

 

25 IX, godz. 12.00, 18.00 „Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy”, reż. Radu Jude, Rumunia, Czechy, Francja 2018 (140 min.)

 

Tytuł filmu to słowa wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 roku. Zapoczątkowały one czystki etniczne na froncie wschodnim...

 

Nagrodzona Złotym Globem w Karlovych Varach prowokacyjna tragikomedia na temat antysemityzmu, w reżyserii jednego z najzdolniejszych filmowców Rumunii („Aferim”).

 

Cena biletu: 10 PLN. Cena karnetu na pięć dowolnych seansów – 40 PLN. Karnet ważny jest przez trzy miesiące od daty jego wydania. Słodki poczęstunek funduje Fogiel&Fogiel.

 

www.resursa.radom.pl

klasyk 35 mm - ale działa !

klasyk 35 mm - ale działa !

ten terkot lubią nasi widzowie..

ten terkot lubią nasi widzowie..

... a stąd pochodzą te wszystkie ciastka i wspaniałe bułeczki serwowane przed seansem ...

... a stąd pochodzą te wszystkie ciastka i wspaniałe bułeczki serwowane przed seansem ...