lubisz to ? :)

A A A

RESURSA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

„Nie dostaliśmy Polski za Darmo” - 9 listopada, godz. 18, premiera Teatru Poszukiwań, scenariusz i reżyseria Włodzimierz Mancewicz

 

Prace nad spektaklem trwały blisko rok, najwięcej czasu zajęło stworzenie scenariusza. Czy Józefowi Piłsudskiemu, głównej postaci spektaklu, udało się „porwać za sobą naród, wznieść go ponad lenistwo, ciemnotę, partyjne nienawiści, wznieść do wyżyn, gdzie panuje doskonałość”?

Choć Teatr Poszukiwań w Resursie powstał prawie 25 lat temu i przez ten czas tworzyło go setki młodych ludzi, niektórzy to teraz zawodowi aktorzy. Pod wodzą niezastąpionego Włodzimierza Mancewicza (od 2009 r.) i wspierającej go Katarzyny Sasal, Teatr Poszukiwań bawi nas, wzrusza, ale i zmusza do refleksji podejmując czasem trudne tematy dotyczące polskiej historii.  

Do wstępu na premierę upoważniają darmowe wejściówki. Upoważniają one  też do otrzymania, po spektaklu, publikacji prof. P. Tusińskiego „Republika Radomska w listopadzie 1918”. Informujemy, że wszystkie wejściówki na premierę zostały już wydane.

Kolejny spektakl odbędzie się 28 listopada o godz.12. Wstęp wolny.