A A A

Nie żyje Halina Szpilman

Zmarła dr Halina Szpilman. Była córką przedwojennego prezydenta Radomia, Honorowego Obywatela naszego miasta - Józefa Grzecznarowskiego i żoną Władysława Szpilmana, którego wojenne losy uwiecznił w oscarowej produkcji pt. „Pianista” Roman Polański.

Była Radomianką, przyjaciółką naszego miasta, lekarzem – przez wiele lat pełniła rolę konsultanta wojewódzkiego z zakresu reumatologii. Wystąpiła w filmach produkcji Resursy Obywatelskiej z cyklu „Radomskie portrety”. Były to dokumenty pt. „Nauczycielka” - poświęcony życiu i działalności Marii Gajl (1865-1945), założycielki Zakładów Naukowych Żeńskich Marii Gajl, których uczennicą była Halina Szpilman oraz „Wspomnienie o Józefie Grzecznarowskim, 1884 – 1976”.

W marcu 2018 roku, podczas zorganizowanych przez Resursę Obywatelską i portal Radom.Retrospekcja imienin Józefa Grzecznarowskiego, w nagraniu, które z tej okazji przesłała Halina Szpuilman słyszymy: „Jestem poruszona do głębi tym, co Państwo robią dla pamięci mojego Ojca. To jest niesłychanie ważne tym bardziej, że on był tak oddany dla Radomia jak mało kto. Prawdę mówiąc potrafił zaniedbywać obowiązki rodzinne, żeby być dla miasta i dla ludzi.”

Bliskim Pani Haliny Szpilman przesyłamy wyrazy współczucia. Jednocześnie podkreślamy szacunek dla wszystkich dobrych dzieł, których była uczestniczką i animatorką.

Polecamy Państwu nasze produkcje filmowe, w których wystąpiła Pani dr Halina Szpilman.
Oto one:
„Nauczycielka”
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=acgPZ8BqYhI&feature=emb_title

„Wspomnienie o Józefie Grzecznarowskim, 1884 – 1976”
https://www.youtube.com/watch?v=nMmTYH09B2Q
https://www.youtube.com/watch?v=nMmTYH09B2Q

„Retrospotkanie w Resursie. Imieniny Józefa Grzecznarowskiego”
https://www.youtube.com/watch?v=EIINGYvoHUg