lubisz to ? :)

A A A

Muzyczne Kaziki - Neverending story!

Od blisko dziesięciu lat "Resursa Obywatelska" organizuje kilkuetapowy muzyczny turniej dla grup oraz solistów wykonujących muzykę popularną. „Muzyczne Kaziki” powoli stają się marką na lokalnym rynku. Z roku na rok do konkursu, którego finał odbywa się w marcu, podczas obchodów miejskiego święta „Kazików”, zgłasza się coraz więcej artystów. I tak w tym roku do koncertów eliminacyjnych zakwalifikowano 23 podmioty wykonawcze; ich występy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom melomanów, zorganizowaliśmy kolejny koncert: „Muzyczne Kaziki – Neverending story”! Wystąpili na nim artyści, którzy zapisali już swoją historię w „Muzycznych Kazikach”, czyli:

New Amsterdam - tegoroczni zwycięzcy Muzycznych Kazików. Grupa powstała w 2017 roku, choć jej członkowie już wcześniej próbowali swoich sił na radomskiej scenie muzycznej. Grają własne kompozycje, w których starają się łączyć różne style muzyki rockowej. Stronią od oczywistych i wytartych artystycznych szlaków, starając się znaleźć nowe, ciekawe, pełne przestrzeni brzmienie.

Formację tworzą: Mateusz Pecelt (gitara i wokal), Adrian Barański (gitara), Piotr „Leon” Dworzecki (gitara basowa), Paweł Siara (instrumenty klawiszowe) oraz Wojciech Bohater (perkusja).

Cichosza - triumfatorzy Muzycznych Kazików z 2018 r. Wokalistka Agnieszka Gola i gitarzysta Szymon Winiarski proponują niezwykle klimatyczne, urzekające delikatnością kompozycje. Niby jest ich tylko dwoje, ale nie stoi to na przeszkodzie, by wyczarowywali nowe muzyczne światy, z powodzeniem dokonując tego, co często nie udaje się nawet bardziej rozbudowanym składom.

Trzech Ze Zgrai i Fionka – finaliści tegorocznych Muzycznych Kazików, grają swoje autorskie utwory w klimatach poezji śpiewanej, country. Zespół tworzą: Marcin Listek (gitara basowa), Łukasz Listek ( „cajon”- instrumenty perkusyjne), Paweł Kresiński (wokal, gitara) i Emilia Rutkowska - Bekas (wokal).

Grupa Wokalna Resursy - kilkunastu entuzjastów śpiewu, pod wodzą Magdaleny Boduły na stałe ćwiczących w naszym ośrodku. Rokrocznie kwalifikują się do finału „Muzycznych Kazików”, gdzie prezentują zróżnicowany repertuar popularnych (i trochę mniej znanych) coverów.