A A A

marzec 2020

 

 

KLUB DOBREGO FILMU w RESURSIE

marzec 2020

 

4 III, godz. 12.00, 18.00 „Ostatnia góra”, reż. Dariusz Załuski, Polska 2019 (88 min.)

 

Grupa kilkunastu wspinaczy, pod przewodnictwem Krzysztofa Wielickiego, próbuje dokonać historycznego wejścia na K2, który dotychczas nie został zdobyty zimą. Wyprawę przerywa tragedia himalaistów na niedalekiej górze Nanga Parbat...

Pasjonujący dokument, trzymający w napięciu niczym najlepszy thriller.

 

11 III, godz. 12.00, 18.00 „Jezioro Dzikich Gęsi”, reż. Yi'nan Diao, Chiny/Francja 2019 (117 min)

 

Zhou Zenong jest szefem gangu złodziei. Kiedy przypadkowo zabija policjanta, musi uciekać, bowiem za jego głowę wyznaczono sowitą nagrodę.

Niepokojąca, utrzymana w formie filmu gangsterskiego opowieść o pogrążonych w społecznej anomalii Chinach, coraz bardziej przypominających betonową dżunglę i gigantyczny plac budowy.

 

18 III, godz. 12.00, 18.00 „Ojciec”, reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov, Bułgaria/Grecja 2019 (87 min.)

 

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety, gdzie od razu dochodzi do rodzinnej scysji. Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Słodko-gorzka farsa nagrodzona główną nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowych w Karlovych Varach.

 

25 III, godz. 12.00, 18.00 „Eastern”, reż. Piotr Adamski, Polska 2019 (78 min.)

 

W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę.

Ten oryginalny, wymowny debiut – wizja Polski w niedalekiej przyszłości – został doceniony przez rodzimą krytykę, która zestawiła obraz Adamskiego z kultowym filmem „Thelma i Louise”.

 

Cena biletu: 10 PLN. Cena karnetu na pięć dowolnych seansów – 40 PLN. Karnet ważny jest przez trzy miesiące od daty jego wydania. Słodki poczęstunek funduje Fogiel&Fogiel.

www.resursa.radom.pl

klasyk 35 mm - ale działa !

klasyk 35 mm - ale działa !

ten terkot lubią nasi widzowie..

ten terkot lubią nasi widzowie..

... a stąd pochodzą te wszystkie ciastka i wspaniałe bułeczki serwowane przed seansem ...

... a stąd pochodzą te wszystkie ciastka i wspaniałe bułeczki serwowane przed seansem ...