A A A

Kolejny laur dla "Zacheusza"!

 

Nasza produkcja znalazła się wśród laureatów Festiwalu Form Dokumentalnych "NURT" w Kielcach. W tym roku odbyła się już XXIII edycja tego festiwalu.
Do tegorocznego "NURTU" zgłoszonych zostało 180 filmów, z których do konkursu zakwalifikowano 41, wśród nich – "Zacheusza".

"Zacheusz" uhonorowany został specjalną, przyznaną po raz pierwszy, Nagrodą Fundacji im. Edwarda Kusztala. Patron fundacji – Edward Kusztal (1939-2016) był absolwentem Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, słynnym kieleckim aktorem teatralnym i filmowym. Nagroda ustanowiona została w celu honorowania młodych twórców teatralnych i filmowych, związanych z regionem świętokrzyskim. Jej pierwsza edycja powędrowała jednak do Radomia – tym większy nasz sukces!
Gala kończąca Festiwal Form Dokumentalnych "NURT" odbyła się w piątek, 24 listopada, w Kieleckim Centrum Kultury. Nagrodę odebrali reżyserzy filmu – Piotr Buczak oraz Paweł Puton.

Warto zaznaczyć, że "Zacheusz" był o włos od zdobycia nagrody publiczności. Film Resursy w głosowaniu widzów przegrał nieznacznie z produkcją TVP Łódź "Słoń jaki jest".