lubisz to ? :)

A A A
  • Karolina Jonderko_II miejsce
    Karolina Jonderko_II miejsce
  • Michał Stańczyk Cyfrasport
    Michał Stańczyk Cyfrasport
  • Zdjęcie Roku
    Zdjęcie Roku

BZWBK Press Foto w Resursie

 

 

 

 

Zdjęcia polskich fotoreporterów przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

Wśród prezentowanych zdjęć jest również fotoreportaż z tzw. Małej Polski autorstwa Karoliny Jonderko, który zajął II miejsce w kategorii Życie codzienne.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, partnerem technologicznym Fujifilm, a patronami medialnymi: dziennik Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Radio PR 1 oraz Interia.

 

Dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych prowadzi Karolina Jonderko, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej i PWSFTViT w Łodzi, laureatką wielu konkursów fotograficznych w Polsce i na świecie, w tym i BZWBK Press Foto.
W programie warsztatów (9 czerwca od godz. 19.00 i 10 czerwca godz. 11.00 – 15.00) m.in.: wprowadzenie do fotoreportażu, przegląd portfolio oraz zajęcia praktyczne.

Autor najlepszego zdjęcia w kategorii „Człowiek”, wykonanego podczas warsztatów, otrzyma nagrodę w postaci aparatu fotografii natychmiastowej Instax mini 70 z filmem. Dodatkowo 3 najlepsze zdjęcia z każdego miasta, wykonane podczas warsztatów aparatem Instax, będą na bieżąco zamieszczane na planszy podróżującej po Polsce z wystawą, dostępnej dla zwiedzających.
Fundatorem nagrody podczas warsztatów jest Fujifilm – Partner technologiczny konkursu. Nagrodzone zdjęcie zostanie również opublikowane na profilu BZ WBK Press Foto na Facebooku. 

Udział w warszatatch jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia: 
biuro@bzwbkpressfoto.pl.