lubisz to ? :)

A A A

Bajki prof. Leszka Kołakowskiego w grafice komputerowej

Już po raz  czwarty Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu zorganizował Konkurs Grafiki Komputerowej, którego celem jest propagowanie kształcenia informatycznego, rozwijanie zainteresowań graficznych uczniów i budowanie poczucia tożsamości regionalnej.
Rozstrzygnięcia  dotychczasowych konkursów otwarcia wystaw pokonkursowych odbywały się zawsze w galerii „Resursa”. Młodzież z powodzeniem realizowała  tematy związane  z interesującymi miejscami w naszym mieście, z osobami wybitnych twórców takich jak Jacek Malczewski czy Jan Kochanowski. W tym roku w związku z organizowanym przez „Resursę” kolejnym, szóstym już, Radomskim Festiwalem Filozofii im. prof. Leszka Kołakowskiego „OKNA”, zaprosiliśmy Zespół Szkół Elektronicznych do współpracy jeszcze ściślejszej. Zaproponowaliśmy umieszczeniu w temacie tegorocznego konkursu treści i zagadnień filozoficznych. Stad też tytuł IV edycji szkolnego konkursu :”Moje spotkanie z bajkami prof. Leszka Kołakowskiego”.
Profesor bajek napisał wiele. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie ilustracji do jednej z tych, wybranych przez organizatora:
- poziom gimnazjalny: „Bajka syryjska o wróblu i łasiczce" oraz „Bajka perska o sprzedawcy osła";
- poziom ponadgimnazjalny: „Noe czyli Pokusy solidarności" i „Kuszenie świętego Piotra apostoła".
  Zgodnie z założeniami regulaminowymi konkurs przebiegał dwuetapowo. Do finału konkursu zakwalifikowano 23 uczniów z Radomia i regionu. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać ilustrację do jednej z bajek filozofa. W drugim etapie gimnazjaliści mieli stworzyć projekt  okładki płyty do audiobooka z bajkami, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – projekt monety okolicznościowej. Wszystko oczywiście za pomocą graficznych programów komputerowych.
Oceną komisji kwalifikacyjnej i nagród zostali wyłonieni laureaci w dwóch kategoriach wiekowych:
SZKOŁY GIMNAZJALNE
3. Katarzyna Napiórkowska PG nr 2 im. Adama Jerzego Czartoryskiego w Radomiu
3. Karol Kaczmarczyk PG nr 22 im. Karola Wojtyły w Radomiu
2. Wiktoria Różańska PG nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zakrzewie
1. Daniel Jurczak PG im. Biskupa Piotra Gołębiowskiego w Jedlińku

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
3. Kamila Bernert Zespół Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu
2. Adriana Środa Zespół Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu
1. Urszula Kuc VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 23 maja br o godz. 17.00 podczas VI edycji Festiwalu Filozofii „OKNA” im. prof. Leszka Kołakowskiego.
Wystawa czynna będzie do 6 czerwca br.