lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Październikowe spektakle w Resursie Obywatelskiej

  2019-10-01 15:06

  18 oraz 22 października uczniowie radomskich szkół średnich zobaczą dwa spektakle przygotowane przez młodych aktorów Teatru Poszukiwań, na co dzień kształcących swoje umiejętności w Resursie Obywatelskiej. 18 października (piątek) o godz. 12.00 na Scenie Widowiskowej naszego Ośrodka spektakl "Tak bym chciała…"; 22 października (wtorek) o godz. 12.00 - "Słony smak nieba i inne historie z życia wzięte". Informujemy, że nie ma już wolnych miejsc na spektakl 18 października. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy do zapisywania grup zorganizowanych na przedstawienie 22 października. OPISY SPEKTAKLI

 • Nie żyje Tamara Kołakowska, żona prof. Leszka Kołakowskiego

  2019-09-30 10:11

  Nie żyje Tamara Kołakowska, żona prof. Leszka Kołakowskiego, Honorowego Obywatela Radomia. Pani Tamara zmarła w Anglii, w Oxfordzie, gdzie przez lata mieszkała wraz z Profesorem. Miała 91 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Warszawie, prawdopodobnie w drugiej połowie października. Tam, na warszawskich Powązkach, spoczywa prof. Kołakowski.

  Pani Tamara wraz z Profesorem, gdy tylko pozwalało na to zdrowie, chętnie odwiedzała Radom, miejsce urodzin Kołakowskiego. W 2007 r. Państwo Kołakowscy przyjechali do Radomia na zaproszenie Prezydenta, by tu świętować 80. urodziny Filozofa. Witały ich wtedy tłumy radomian. Wtedy też narodziła się idea stworzenia w Radomiu Festiwalu Filozofii im. Prof. L. Kołakowskiego. Niestety, Profesor wkrótce zmarł, w 2009 r., ale pani Tamara nadal interesowała się festiwalem, oczekiwała dokładnych relacji z jego przebiegu, dopytywała, co słychać w Radomiu. Wraz z córką Agnieszką podjęła decyzję o ufundowaniu nagrody dla uczniów szkół średnich. Nagroda im. Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia jest wręczana od lat podczas Festiwalu Filozofii dla zwycięzców Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej. Dodatkowo wyróżniani są laureaci Olimpiady z Radomia.

  Do Radomia, do Muzeum im. J. Malczewskiego, rodzina Profesora przekazała także wiele pamiątek. Dzięki temu w 2012 r. został tam otwarty Gabinet prof. L. Kołakowskiego. Pani Tamara brała udział w otwarciu ekspozycji. Niestety, stan zdrowia nie pozwolił już pani Tamarze na wizytę w Radomiu kilka lat później, gdy na deptaku stanęła ławeczka Prof. Kołakowskiego. Oglądała zdjęcia i filmy z uroczystości, z kolejnych festiwalu, fotografie pasażu im. Profesora. - To prawie tak, jakbym była tam z wami. Dziękuje za pamięć. Ja też już czuję się, jakbym w części była z Radomia  - pisała do „Resursy Obywatelskiej”, organizatora festiwalu, po jego ostatniej edycji.

  Pani Tamaro, to my dziękujemy za pamięć, za dobre myśli o Radomiu. Agnieszko, Piotrze, wyrazy współczucia. Jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach.

 • Promocja książki "Między zawierzeniem a dezintegracją. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy 21 VIII 1977 r."

  2019-09-18 16:30

  12 września w Sali Kameralnej "Resursy" odbyła się promocja książki dr. Krzysztofa Busse „Między zawierzeniem a dezintegracją. Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy 21 VIII 1977 r.” i spotkanie z Autorem. CZYTAJ WIĘCEJ

 • Big Band Mundana & Patrycja Kawęcka

  2019-09-17 16:38

  Podczas Uliczki Tradycji 2019 odbył się koncert "Sing, sing, sing..." z udziałem grupy Big Band "Mundana" & Patrycji Kawęckiej. Usłyszelismy największe przeboje amerykańskiej muzyki rozrywkowej.

   

 • Konferencja "Radom i region radomski podczas II wojny światowej"

  2019-09-17 11:30

  We wtorek, 17 września o godz. 11.30 w Resursie Obywatelskiej odbędzie się konferencja naukowa "Radom i region radomski podczas II wojny światowej" z udziałem cenionych gości. Wydarzenie otworzy i poprowadzi prof. Dariusz Kupisz (Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia). PROGRAM KONFERENCJI

 • Nabór do grup artystycznych Resursy Obywatelskiej - 16.09.19

  2019-09-16 16:00

  Jeśli lubisz śpiewać, grać na instrumentach, jeśli pasjonuje Cię teatr i pociągają Cię światła wielkiej sceny, nie wahaj się! Przyjdź do Resursy Obywatelskiej w poniedziałek, 16 września od godz. 16 i spróbuj dołączyć do naszej Grupy Wokalnej, Teatru Poszukiwań lub któregoś z zespołów. Zajęcia z naszymi wspaniałymi instruktorami są bezpłatne. Zapraszamy!

   

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 36 Następna »