A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Nominowani do Nagrody im. Św. Kazimierza za rok 2016

  2017-02-18 11:31

  W środę 22 lutego 2017 r., w siedzibie „Resursy Obywatelskiej” w Radomiu, obradowała Komisja Konkursowa Nagrody im. Św. Kazimierza za rok 2016, powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Radomia Nr 1969/ 2017 z dnia 24 stycznia 2017 r., w składzie: Karol Semik, Magdalena Lasota, Przemysław Bednarczyk, Renata Metzger, Marcin Kępa, Dariusz Kupisz, Sebastian Równy. W toku oceny merytorycznej zgłoszeń, jakie napłynęły do Nagrody, Komisja postanowiła udzielić pięciu nominacji do Nagrody.  >> Nominowani do Nagrody im. św. Kazimierza za 2016 rok >>

   

 • KAZIKI 2017

  2017-02-18 10:00

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” serdecznie zaprasza do udziału w Kazikach 2017.

   

  Nagroda im. św. Kazimierza A.D. 2017 - więcej informacji >>>

  IV Wielki Test Wiedzy o Radomiu - więcej informacji >>>

  Muzyczne Kaziki - Radomska Nagroda Muzyczna - więcej więcej >>> 

  Głosowanie na facebooku Resursy >>>https://www.facebook.com/ResursaObywatelska/

 • BAND...BAND w Resursie

  2017-02-18 08:00

  24 lutego (piątek) godz. 18.00 - "Band... band".

  Koncert zespołów z Resursy i  zespołów które rozpoczynały w Resursie.
  Wystąpili: BIHAĆ, Rage Path, RC 76, BE.BRAVE, The Old Town Connection.

 • Dobra wiadomość!

  2017-02-08 12:23

  Przypominamy, że 20 stycznia br. w Galerii „Resursa” otwarta została wspomnieniowo – charytatywna wystawa malarstwa i tkaniny artystycznej nieżyjącej już pani Janiny Ciechanowicz – wybitnego i cenionego pedagoga, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Odzieżowych w Radomiu. Ekspozycja połączona była ze sprzedażą prac plastycznych Autorki, a uzyskane fundusze miały być przeznaczone na budowę Centrum Opiekuńczo – Hospicyjno - Rehabilitacyjnego w Alojzowie k/ Iłży.

  Z radością chcieliśmy zawiadomić wraz ze Stowarzyszeniem im. Ojca Pio

  w Radomiu, które jest inwestorem budowy Hospicjum, że zostało nabyte 46 prac plastycznych Janiny Ciechanowicz, na ogólną kwotę 4.570 zł.

              Mamy zatem nadzieję, że takim to oto sposobem przyczyniliśmy się, chociażby w niewielkim stopniu, zarówno my organizatorzy, jak i kupujący, do tej pięknej idei niesienia pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym.

   

 • Warto pamiętać i pomagać

  2017-02-08 10:00

  Galeria „Resursa” rozpoczyna rok 2017 otwarciem w piątek 20 stycznia wspomnieniowo- charytatywnej wystawy malarstwa i tkaniny artystycznej Janiny Ciechanowicz.  Ekspozycja, połączona ze sprzedażą prac zorganizowana została w rocznicę śmierci autorki, a uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na budowę Hospicjum w Alojzowie koło Iłży. Więcej  informacji i galerię zdjęć znajdą Państwo TUTAJ

  Prace można jeszcze nabyć do zakończenia wystawy, tj. do 8 lutego br. 

 • Walentynkowo- Karnawałowy Wieczór w Resursie

  2017-02-08 08:00

  Zakochani, miłośnicy karnawału oraz wszyscy ceniący dobrą zabawę byli w sobotni wieczór w Resursie Obywatelskiej i brali udział w „Walentynkowo- Karnawałowym Wieczorze w Resursie”. 

  W programie Wieczoru w Resursie m.in.: „Zakochani są wśród nas” czyli przeboje wokalno - taneczne w wykonaniu grup artystycznych „Resursy”, koncert Big Bandu „Mundana”, monodram „Audiencja II” Bogusława Schaeffera w wykonaniu Marcina Fortuny z Teatru Resursa, spotkanie autorskie z Grzegorzem Bartosem i promocja książki „Cukiereczek”, wystawa fotograficzna „Krajobrazy Czech” udostępniona przez ambasadę Republiki Czech w Polsce.

  Były również  konkursy. Zwycięzcą w konkursie "Podróż z Resursą i SprintAir" była para Ula Mąkosa i Michał Machnio którzy otrzymali nagrodę,  bilety lotnicze Radom- Praga- Radom przewoźnika SprintAir (regulamin – >tutaj<).Konkurs "Relaks z Resursą i Manor House" oraz trzydniowy pobyt dla pary w Manor House w Chlewiskach (regulamin – <tutaj<) trwa.
  więcej w galerii zdjęć >>>