lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • XII Uliczka Tradycji „Amerykanie w Radomiu”

  2019-09-07 17:00

   

  Uliczka Tradycji to największy w Radomiu i tej części Mazowsza festyn historyczny. Poprzez muzykę, taniec, śpiew, wystawy, prelekcje, pokazy filmowe i teatralne przenosimy się w lata 20. i 30. XX wieku, gdy Radom był prężnie rozwijającym się wielokulturowym miastem. Co roku festyn ma inny temat przewodni, a my opowiadamy określoną historię z tamtych lat. W 2019 r. bawimy się pod hasłem „Amerykanie w Radomiu”. CZYTAJ WIĘCEJ <<< PROGRAM >>>

 • "Kwartet Beethovena" ponownie w Skansenie

  2019-08-31 13:25

  W ubiegłym tygodniu realizowaliśmy kolejne zdjęcia do nowej filmowej produkcji Resursy Obywatelskiej "Kwartet Beethovena". Ponownie gościliśmy w Muzeum Wsi Radomskiej, tym razem kręcąc we wnętrzach chat. Udało nam się odtworzyć przestrzeń mieszkania Waldemara Nowakowskiego - głównego bohatera produkcji. Prezentujemy garść fotografii z planu. ZOBACZ!

 • Radomski Dziennik Napaści Niemiec Na Polskę

  2019-08-30 13:29

  Jak wyglądały pierwsze dni II wojny światowej w Radomiu? Tego dowiemy się z Radomskiego Dziennika Napaści Niemiec Na Polskę. Seria krótkich filmów ukazuje wydarzenia rozgrywające się w naszym mieście na przestrzeni pierwszego tygodnia września 1939 roku. Pierwszy odcinek będzie dostępny na naszym YouTube (TUTAJ) oraz kanale facebookowym (TUTAJ) już w niedzielę, 1 września.

 • "Wojenne Klisze" - widowisko historyczne na fontannach

  2019-08-29 18:30

  W sobotę, 31 sierpnia o godz. 18.30 na fontannach przy ul. Żeromskiego zostanie zorganizowane widowisko historyczne "Wojenne Klisze" z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Współorganizatorem wydarzenia jest Resursa Obywatelska. CZYTAJ WIĘCEJ

 • Teatr Poszukiwań i Grupa Wokalna Resursa szykują musical na Uliczkę Tradycji!

  2019-08-09 12:51

   

  Rozpoczęły się próby do najnowszego spektaklu działających w Resursie Teatru Poszukiwań i Grupy Wokalnej Resrusa. Musical przygotowywany przez Katarzynę Sasal i Magdalenę Bodułę szykowany jest specjalnie na zbliżającą się Uliczkę Tradycji, podczas której będzie miał swoją premierę. Wkrótce poznamy szczegóły projektu. Przedstawiamy kilka fotografii z próby. ZOBACZ!

 • Kolejne dni zdjęciowe "Kwartetu Beethovena"

  2019-08-08 11:12

  Za nami kolejne dni zdjęciowe do nowej filmowej produkcji Resursy Obywatelskiej "Kwartet Beethovena" w reżyserii Piotra Buczaka. Tym razem nasza ekipa pracowała w Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie powstawały z udziałem aktorów wcielających się w postać Waldemara Nowakowskiego i jego kolegi, którzy w dobie nazistowskiej okupacji potajemnie pobierali  lekcje gry na skrzypcach u żydowskiego nauczyciela. Prezentujemy garść fotografii z planu. ZOBACZ!

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 34 Następna »