lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Minister dla Resursy

  2015-06-10 14:20

  Nasza placówka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Modernizacja Sceny Głównej Resursy Obywatelskiej w Radomiu”. Prace będą realizowane w ramach programu „Rozwój infrastruktury/infrastruktura domów kultury”.   >>>>

  Scena, jak nowa, gotowa będzie na jesieni. Już teraz zapraszamy na premiery naszych teatrów. Teatr Poszukiwań pracuje, z okazji roku Jana Długosza, nad jego kronikami, a Teatr Resursa nad spektaklem poetyckim opartym na tekstach radomskich twórców.   

   

 • REMONT

  2015-06-09 13:34

  Od dawna zapowiadany remont Resursy Obywatelskiej właśnie się rozpoczął.

  Informujemy, że wszelkie imprezy, które są organizowane przez Resursę Obywatelską w najbliższym czasie, odbędą się zgodnie z planem.

  Prosimy jednak naszych gości o szczególną uwagę oraz przepraszamy za wszelkie niedogodności. Pierwszą z nich może być niedostępność naszego parkingu dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli zaistnieje konieczność przesunięcia lub jakiejkolwiek zmiany w naszych planach, postaramy się uprzedzić o tym Państwa za pośrednictwem mediów oraz naszej strony internetowej, do czytania której zachęcamy!  

  więcej informacji i galeria zdjęć >>>

 • ANIMA URBIS – DUSZA MIASTA - A.D. 2015

  2015-06-08 20:00

  20 czerwca, w sobotni wieczór, po raz piąty Resursa Obywatelska zaprosiła radomian do przeżycia elektryzującej, nocnej przygody. Od godziny 20.00 zgłębialiśmy historyczne tajemnice radomskiego Zamłynia.

  Nasza fantastyczna podróż rozpoczęła się  w parku Stary Ogród a zakończyła dobrze po północy, kiedy na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Kieleckiej poznawaliśmy duchy twórców radomskiego przemysłu. "Anima Urbis - Dusza Miasta" to nocne odkrywanie dziejów Radomia w ramach wędrówki po różnych jego zakątkach. W każdym z odwiedzanych przez nas miejsc, oprócz przypomnienia jego historii, proponujemy różne atrakcje muzyczne, teatralne, filmowe, a także kulinarne. Wszystko to w ramach naszej magicznej imprezy, która zdążyła już sobie zjednać całkiem spore grono sympatyków.Nie przesadzając ze skromnością, miło nam poinformować, że wiele osób uważa to wydarzenie kulturalne za jedno z absolutnie najlepszych, w jakich mieli przyjemność uczestniczyć.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, patronom i sponsorom. No i - przede wszystkim - naszym wspaniały Gościom!

  RELACJA FILMOWA >>>>

  GALERIA ZDJĘĆ  >>>> 

  Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ  

   

 • „Ślad” i ławeczka prof. Kołakowskiego

  2015-06-08 14:45

  Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego.

  Mobilna urna zawitała również na Animę Urbis (pod bazyliką św. Kazimierza) i zachęcamy do głosowania.  Szczególnie polecamy dwie inicjatywy.

  „Ślad” szlak pamięci  Żydów radomskich (obszar ogólnomiejski, nr 14)

  Budowa pomnika- ławeczki prof. Leszka Kołakowskiego (obszar I, nr 15).

  „Ślad” zakłada stworzenie szlaku upamiętniającego społeczność żydowską Radomia poprzez umieszczenie pamiątkowych tablic w miejscach ważnych dla tej społeczności, historii miasta, np. w miejscu gdzie istniała synagoga, brama do getta, szpital. W 1939 r. blisko 30 proc. Radomian było pochodzenia żydowskiego. Resursa od lat dedykuje im odbywające się w kwietniu Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”.

  Pomnik – ławeczka radomianina, jednego z najwybitniejszych filozofów i Honorowego Obywatela Miasta miałby stanąć na deptaku, u zbiegu z ul. Moniuszki. Różowa kamienica naprzeciw Sezamu, dziś siedziba banku to miejsce, gdzie przed wojną mieściła się szkoła do której uczęszczał Leszek Kołakowski. Imię prof. Kołakowskiego nosi organizowany w maju przez Resursę Festiwal Filozofii.

  Głosować można od 10 czerwca, do 10 sierpnia w wyznaczonych punktach. Pełne informacje na stronie miasta:  https://konsultacje.radom.pl/page/1,strona-glowna.html

   

 • "kochanie, jutro zaczniemy od nowa"

  2015-06-08 08:37

  11 czerwca - czwartek -  godz.18.30 

  Teatr Resursa przedstawił niezwykłe czytanie sztuki "kochanie, jutro zaczniemy od nowa" w/g wyboru i adaptacji na potrzeby dramatu Grzegorza Bartosa, w reżyserii Roberta Stępniewskiego.

  więcej informacji >>>>

   

 • Zakończył się VII Festiwal Filozofii "OKNA" im. prof. Leszka Kołakowskiego

  2015-06-01 09:09

  Po raz siódmy odbyły się  niezwykłe spotkania z filozofią. Dziękujemy wszystkim, ktorzy przyczynili sie do sukcesu VII Radomskiego Festiwalu Filozofii OKNA im. prof. Leszka Kołakowskiego. Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów, partnerów, współpracowników, przyjaciół, symapatyków, uczestników spotkań i debaty. 

  Tutaj znajdą Państwo pozostałe materiały filmowe z festiwalu >>>>

  Szczegółowy program >>>>

   GALERIA ZDJĘĆ  >>>>