lubisz to ? :)

A A A

aktualności

>>>>      >>>>

Anima Urbis 2019                                           VIKLINOVA w Resursie

- 5 godzin w 50 sekund 

 • Dobra wiadomość!

  2017-02-08 12:23

  Przypominamy, że 20 stycznia br. w Galerii „Resursa” otwarta została wspomnieniowo – charytatywna wystawa malarstwa i tkaniny artystycznej nieżyjącej już pani Janiny Ciechanowicz – wybitnego i cenionego pedagoga, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Odzieżowych w Radomiu. Ekspozycja połączona była ze sprzedażą prac plastycznych Autorki, a uzyskane fundusze miały być przeznaczone na budowę Centrum Opiekuńczo – Hospicyjno - Rehabilitacyjnego w Alojzowie k/ Iłży.

  Z radością chcieliśmy zawiadomić wraz ze Stowarzyszeniem im. Ojca Pio

  w Radomiu, które jest inwestorem budowy Hospicjum, że zostało nabyte 46 prac plastycznych Janiny Ciechanowicz, na ogólną kwotę 4.570 zł.

              Mamy zatem nadzieję, że takim to oto sposobem przyczyniliśmy się, chociażby w niewielkim stopniu, zarówno my organizatorzy, jak i kupujący, do tej pięknej idei niesienia pomocy przewlekle i nieuleczalnie chorym.

   

 • Warto pamiętać i pomagać

  2017-02-08 10:00

  Galeria „Resursa” rozpoczyna rok 2017 otwarciem w piątek 20 stycznia wspomnieniowo- charytatywnej wystawy malarstwa i tkaniny artystycznej Janiny Ciechanowicz.  Ekspozycja, połączona ze sprzedażą prac zorganizowana została w rocznicę śmierci autorki, a uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na budowę Hospicjum w Alojzowie koło Iłży. Więcej  informacji i galerię zdjęć znajdą Państwo TUTAJ

  Prace można jeszcze nabyć do zakończenia wystawy, tj. do 8 lutego br. 

 • Walentynkowo- Karnawałowy Wieczór w Resursie

  2017-02-08 08:00

  Zakochani, miłośnicy karnawału oraz wszyscy ceniący dobrą zabawę byli w sobotni wieczór w Resursie Obywatelskiej i brali udział w „Walentynkowo- Karnawałowym Wieczorze w Resursie”. 

  W programie Wieczoru w Resursie m.in.: „Zakochani są wśród nas” czyli przeboje wokalno - taneczne w wykonaniu grup artystycznych „Resursy”, koncert Big Bandu „Mundana”, monodram „Audiencja II” Bogusława Schaeffera w wykonaniu Marcina Fortuny z Teatru Resursa, spotkanie autorskie z Grzegorzem Bartosem i promocja książki „Cukiereczek”, wystawa fotograficzna „Krajobrazy Czech” udostępniona przez ambasadę Republiki Czech w Polsce.

  Były również  konkursy. Zwycięzcą w konkursie "Podróż z Resursą i SprintAir" była para Ula Mąkosa i Michał Machnio którzy otrzymali nagrodę,  bilety lotnicze Radom- Praga- Radom przewoźnika SprintAir (regulamin – >tutaj<).Konkurs "Relaks z Resursą i Manor House" oraz trzydniowy pobyt dla pary w Manor House w Chlewiskach (regulamin – <tutaj<) trwa.
  więcej w galerii zdjęć >>>

 • Premiera „Szelmostwa lisa Witalisa”

  2017-02-05 12:00

  5 lutego (niedziela) o godz. 12.00, w Ośrodeku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” odbyła się premiera spektaklu dla dzieci „Szelmostwa lisa Witalisa” wg Jana Brzechwy, w adaptacji i reżyserii Włodzimierza Mancewicza, w wykonaniu Teatr Poszukiwań. Dziękujemy wszystkim, którzy licznie przybyli i gorąco oklaskiwali naszą premierę na zakończenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów którzy z  braku miejsc nie mogli  obejrzeć spektaklu, zapraszamy na kolejne w dniach 20 i 22 lutego o godz. 10.00.  

  więcej informacji >>>

 • Ruszają Muzyczne Kaziki - Radomska Nagroda Muzyczna

  2017-02-01 10:46

  Muzyczne Kaziki to konkurs na najpopularniejszych artystów w rocznej edycji. W Konkursie mogą brać udział soliści, duety, zespoły, itd., którzy ukończyli 15 lat i nadeślą kompletne zgłoszenia do 17 lutego 2017 r. Regulamin i kartę zgłoszenia znajdą państwo > tutaj<  

   Zapraszamy do konkursu dla uzdolnionych, których pasją jest muzyka i występy sceniczne.

  Szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w konkursie udzielania w imieniu Organizatora Andrzej Przybylski, tel. 502 152 428, tel. 48 362-42-63 w 23., godz. 9 – 15, mail resura@resursa.radom.pl 

 • 2016 - Oj, działo się w Resursie

  2017-01-14 09:00