lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • „Paszporty Uliczki”

  2015-09-22 13:41

  W tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy „Paszporty Uliczki”, czyli specjalne podziękowania dla znanych radomian – przyjaciół naszej „Uliczki Tradycji”, od lat wspierających tę imprezę. Jako pierwszy tytuł „Ambasadora Uliczki” otrzymał prezydent Radomia Radosław Witkowski, który jeszcze jako poseł często występował na uliczkowej scenie, wykonując szlagiery międzywojnia.

  Pełna treść dokumentu brzmi: Niniejszym zaświadcza się, iż Pan Radosław Witkowski otrzymuje z dniem 13 września A.D. 2015 honorowy tytuł Ambasadora „Uliczki Tradycji”, który odtąd obligować go będzie do głoszenia na lądach i morzach sławy i chwały tej zacnej, ekstraordynaryjnej imprezy, od lat gromadzącej rzesze radomian i gości ze świata całego przy „Resursie Obywatelskiej” - najstarszej placówce kultury królewskiego miasta Radomia.

   

 • Uliczka Tradycji

  2015-09-14 09:03

  12 i 13 września „Na lądach i morzach”

   

  Ach, co to był za weekend!!! Za sprawą odbywającego się już po raz 8. festynu historycznego „Uliczka Tradycji” podróżowaliśmy nie tylko w czasie - do lat 20. i 30. XX w. – ale i w przestrzenie, po lądach i morzach. Opowiedzieliśmy o podróżach i odkryciach, o statkach i marynarzach, o próbie zdobycia przez Polskę zamorskich kolonii….

   Dziękujemy wszystkim gościom „Uliczki Tradycji”, sprawującym patronat nad imprezą: Prezydentowi Miasta Radomia Radosławowi Witkowskiemu, Przewodniczącemu Rady Miasta Dariuszowi Wójcikowi a także wspierającym nas: Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Narodowemu Archiwum Cyfrowemu, Muzeum Wsi Radomskiej.

   

  Dziękujemy sponsorom, firmom: Radkom, Radpec, Wodociągi Miejskie, Galeria Słoneczna, Humansoft, GGG, Radwag Wagi Elektroniczne, ITM Poland, Malta Lanque Center, Czapla, Praktiker.

   

  Potwierdzeniem tego, że „Uliczka Tradycji” jest natchnieniem dla wielu, niech będzie podarowany nam przez Ludwika Dorna wierszyk: 

   

  „Dziś w Radomiu słychać szanty,
  dziś w Radomiu Bałtyk szumi.

  Wiatr w Radomiu
  gra na wantach
  i radomian wzbija w dumę.

  Uliczka Tradycji w morskim klimacie,
  dziś Mleczną do morza tratwą spływacie.

  Korabie, kogi i morza szum,
  fale roztrąca radomian tłum.”

   

   

   

  więcej  >>>>>

   

   GALERIA ZDJĘĆ >>>>>

   

 • Nabór i zajęcia zespołów w "Resursie"

  2015-09-13 11:20

  Informujemy, że ze względu na prace remontowe w "Resursie", nabór do Grupy Wokalnej, Teatru Poszukiwań, Teatru Resursa oraz zespołów muzycznych odbędzie się w terminie późniejszym. O terminie zajęć poinformujemy na naszej stronie.

 • Nie tylko treblinki

  2015-08-24 15:35

  Pamiętacie Państwo Jerzego Turka jako zaopatrzeniowca z Sulęcic w filmie „Nie lubię poniedziałków”? Szukał po całej Warszawie Treblinek do kombajnu i znalazł je w końcu na… wystawie sztuki nowoczesnej. W Resursie również mamy kilka podobnych ekspozycji.        więcej >>>>

   

   

 • Remont, remont i Uliczka

  2015-08-19 14:41

  Zniknęły już stare kaloryfery, niknie stara instalacja nawiewna a nawet niektóre ściany i kafelki na nich. Pojawiły się za to dziury w  ścianach, tumany kurzu, wykopy na podwórku, docieplenia aż z Holandii oraz kilka ekip remontowych. Termomodernizacja oraz wymiana części sieci elektrycznej trwa na całego. Efekty zobaczymy w październiku. Na razie Resursa jest zamknięta dla gości.

  W Sali Baletowej zaś, jednym większym pomieszczeniu, zamkniętym dla budowlańców, trwają próby przez VIII Uliczką Tradycji. Grupa wokalna, taneczna, Teatr Resursa i Teatr Poszukiwań zaprezentują się 12 i 13 września. Oczywiście nie zabraknie i zewnętrznych wykonawców. Ze względu na remont Uliczka będzie całkowicie na zewnątrz. Artyści wystąpią na dwu scenach, dziedzińcu ośrodka, dodatkowo na skwerze pl. Jagiellońskim stanie namiot. Szczegóły już wkrótce.  Remont na fotografii >>> 

   

 • 15 sierpnia widowisko

  2015-08-15 14:00

  Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”,

  Muzeum Wsi Radomskiej, ZHP–Hufiec Radom Miasto,

  Wytwórnia Filmów i Widowisk Historycznych VIS

  zapraszają 15 sierpnia do skansenu na Letni Kurs Historii.

  Obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie, tradycyjnie, msza św. w kościele garnizonowym

  o godz. 12.  W skansenie spotykamy się o godz. 14.

  W programie:

  14.00 - otwarcie wystawy okolicznościowej prezentującej plakaty i odezwy z epoki

  14.15 - promocja książki „Twierdzą nam będzie każdy próg! Społeczeństwo Ziemi Radomskiej wobec wojny 1920 roku” autorstwa Sebastiana Piątkowskiego i Przemysława Bednarczyka

  15.00 - „ Bitwa Warszawska 1920”, widowisko batalistyczne; (udział ponad 100 rekonstruktorów), scenariusz i prowadzenie: Przemysław Bednarczyk

  16.00 „Naszych dziadków zabawy w wojsko” (zabawa dla dzieci z wykorzystaniem zabawek z epoki)

  17.00 „Hej dziewczęta  w górę kiecki…”  (potańcówka wiejska z udziałem Zespołu Artystyczno-Historycznego VIS)

  Miłośników fotografii zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu: „Jak z obrazów Kossaka”.

  Wstęp na teren muzeum jest biletowany, informacje o cenach biletów na stronie muzeum.  

   

  Patronat honorowy nad wydarzeniami sprawują:

  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

  Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik

  Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski

  Dowódca Garnizonu Radom płk Adam Ziółkowski