lubisz to ? :)

A A A

aktualności

 • Wigilia w Radomiu (1940)

  2015-12-22 11:58

  Resursa Obywatelska w Radomiu przygotowuje nowy fabularyzowany dokument poświęcony niezwykłej postaci słynnego radomskiego lekarza Zacheusza Pawlaka (1922-1991), harcerza, żołnierza Armii Krajowej, więźnia obozu zagłady na Majdanku, wielkiego społecznika, autora głośnej, wstrząsającej książki wspomnieniowej „Przeżyłem”. Film opowie o wybranych epizodach z życia bohatera, m. in. o dobrowolnym zgłoszeniu się na gestapo celem ratowania swoich braci, o traumie Majdanka, a także o powojennej działalności doktora i o klątwie ciążącej na całej jego rodzinie.

  Dziękujemy Panu Pawłowi Koziełowi za udział i pomoc w realizacji trailera oraz Łukaszowi Wykrocie za wypożyczenie roweru. W roli Zacheusza Pawlaka wystąpił Dawid Maksymilian Jarosz.

 • Wielkie otwarcie

  2015-12-08 09:01

  Od 30 listopada do 6 grudnia odnowioną resursę odwiedziły tłumy radomian. Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali z nami zakończenie termomodernizacji.

  Szczególne podziękowania składamy tym, którzy zapewnili finansowanie prac:

  Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gminie Miasta Radomia, Ministrowi Kultury.

  Dziękujemy sponsorom, firmom: Cerrad, Praktiker, Grupa Armatura, Windsor, Efprinta, Czarbud.

  Słodko uśmiechamy się do sponsorów poczęstunku podczas wernisażu i mikołajkowej niedzieli, radomskich piekarzy: Fogie&Fogiel i Pastuszka.  

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć >>>>

 • Resursa jak nowa

  2015-11-26 12:00

  Już za chwileczkę, już za momencik zaprosimy Państwa do Resursy.

  Po kilku miesiącach remontów, termomodernizacji, ponad 160 letnia Resursa wygląda prawie jak nowa. Zapraszamy od 30 listopada.

   

   
  Codziennie, aż do 6 grudnia, moc atrakcji. Dokładny program >>>>


 • Prezentacje i nabory

  2015-11-25 11:13

  W Resursie działa wiele grup zainteresowań. Od 30 listopada do 6 grudnia będzie można przyjrzeć się ich pracy i zapisać na zajęcia wybranej grupy.

   

  Zapraszamy do grup teatralnych, tanecznych, wokalnych, dla zespołów muzycznych, na zajęcia esperanto i aerobic. Więcej informacji >>>>>

   

 • 97. Rocznica Odzyskania Niepodległości

  2015-11-11 09:00

  Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się 10 i 11 listopada.

  Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ

  Galeria zdjęć >>>>     

   

   

 • Resursa i rewitalizacja

  2015-11-09 15:29

  Grupa Wokalna Resursa zaprezentowała się w niedzielę 8  listopada podczas festynu na radomskim Rynku. Głównym celem imprezy było zachęcenie mieszkańców miasta do wypowiedzenia się na temat przyszłości Miasta Kazimierzowskiego, dla którego szykowany jest właśnie program rewitalizacji. Więcej na ten temat, o ankietach poprzedzających przygotowanie wniosku , na stronie www.radom.pl.  >>>fotoreportaż