A A A

aktualności

 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną publikujemy Regulamin  działalności na czas epidemii w nowym reżimie sanitarnym dla Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
w Radomiu.

 

>>> Regulamin i Oświadczenia <<<


 

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Rzeczywistość"

  2020-04-27 15:11

   

  "Dzisiaj od rana jestem na Mazurach, zwiedzam Mikołajki, piję koktajl, patrząc na zachodzące słońce i te piękne widoki, zakochałam się w nich, chcę tu zostać już na zawsze... Bilet kupiłam już dawno, ale w tym roku mi się nie przyda. " Całe opowiadanie "Rzeczywistość" można przeczytać TUTAJ.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "2020"

  2020-04-27 14:37

   

  "Jeszcze kilka dni temu wszystko było normalnie, zwyczajnie, ludzie pędzili jak zwykle za karierą, pieniędzmi i marzeniami, dzieci chodziły do szkoły, seniorzy spacerowali po ulicach i narzekali na problemy zdrowotne. Ja zaś trzymałam na rękach nowonarodzonego synka, ciebie, kochanie, i wyobrażałam sobie, jak pięknie i cudownie będzie wiosną". Całe opowiadanie "2020" dostępne jest pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Wirus w kilku odsłonach"

  2020-04-24 11:01

   

  "„Jędrek, przerwa, czas na herbatkę”. Z trudem prostuję kark i plecy. Wbijam łopatę w pryzmę ziemi, cholera, jakoś mało jej dzisiaj ubyło. Rozwożę taczkami od paru dni po miękkim grząskim piachu cztery tony czarnej ziemi, którą zamówiłem w ubiegłym tygodniu. Jutro zapowiadają deszcz, dobrze by było rozwieźć i zgrabić do jutra." Całe opowiadanie "Wirus w kilku odsłonach" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie: "Zanim odejdę"

  2020-04-24 10:49

   

  "Dokładnie rok temu na świecie pojawił się nieznany dotąd wirus. Zakażeni nim ludzie w bardzo krótkim czasie dostawali zapalenia opon mózgowych, które prowadziło do śmierci. Gdy patogen trafił do Europy i zabił setki tysięcy ludzi, nastały mroczne czasy." Całe opowiadanie "Zanim odejdę" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie "Okno na podwórze"

  2020-04-23 13:22

   

  Dziś rano widziałem błękit nieba. Jednoznaczny, pewny, silny i jasny. Zakwitła też niewielka magnolia, delikatna, wiotka, z różowymi kwiatami w białych kielichach. Czekała do kwietnia. Przeżyła jesień i zimę. My razem z nią. Całe opowiadanie "Okno na podwórze" można przeczytać pod TYM LINKIEM.

 • Raport z zagrożonego Miasta. Opowiadanie "Obywatel"

  2020-04-22 14:16

   

  "Może wszystko będzie dobrze – przecież to tylko zwykły kaszel i zmęczone oczy (łzawiące i trochę czerwone).. Jak zawsze bez szalika, bez czapki... A w telewizji ciągle mówili o rękawiczkach.. Ucałowałam..." Całe opowiadanie "Obywatel" można przeczytać POD TYM LINKIEM.

Strony: « Poprzednia 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 51 Następna »